Bramborové taštičky plněné medvědím česnekem

Kvě 05

Bramborové taštičky plněné medvědím česnekem

Potřebujeme:

• 1 kg brambor (typ C)
• 350 g hrubé mouky
• 1 celé vejce
• špetku soli

• 2 balení ricotty
• svazek medvědího česneku
• špetku soli

• 3 lžíce vepřového sádla
• 3 žluté cibule

Listy medvědího česneku dobře očistíme, opláchneme a necháme důkladně odkapat. Poté ho nakrájíme na co nejjemnější proužky a pomocí vidličky promícháme s ricottou. Můžeme malinko přisolit.

Brambory si můžeme uvařit i den předem ve slupce v osolené vodě. Necháme je zchladnout. Poté je oloupeme a nastrouháme na struhadle s jemnými očky. Brambory ještě velmi mírně osolíme, přidáme vejce a postupně přidáváme mouku. Její přesné množství bude záviset na druhu použitých brambor. Dobře prohnětené a propojené těsto by se nemělo lepit, ale zároveň by nemělo být moc tuhé.

Těsto rozdělíme na polovinu, aby se s ním lépe pracovalo. Pracovní plochu si posypeme moukou a na ní rozválíme první část těsta na asi 3 mm silný plát. Z něho vykrajujeme kolečka, která pomocí dvou lžiček plníme směsí ricotty a medvědího česneku. Poté okraje pevně stiskneme.

kol1

Pracujeme svižně, aby nám těsto nezačalo řídnout. Na sporáku si připravíme hrnec s vroucí osolenou vodou. Taštičky vaříme po menších dávkách, aby se do hrnce dobře vešly. Po vložení do vroucí vody je nadzvedneme ode dna, stáhneme plamen a vaříme, dokud nevyplavou na povrch. To bude trvat pouze asi 3 minuty. Taštičky vylovíme děrovanou naběračkou a necháme odkapat.

Zbylé těsto opět rozválíme a dále vykrajujeme a plníme taštičky. Z tohoto množství těsta při průměru vykrajovátka 10 cm připravíme asi 30 taštiček.

t3

Než se taštičky uvaří, připravíme si cibuli, kterou nakrájíme na velmi jemné proužky a na sádle necháme zezlátnout. Jakmile se barva začne blížit té, kterou požadujeme, cibulku odstavíme ze sporáku a ihned podáváme, protože i v horkém tuku bude tmavnutí pokračovat. Cibulkou společně s trochou sádla přelijeme taštičky.

t1

Dobrou chuť!

Share

4 comments

 1. Tak tohle vypadá opravdu skvěle. Musím vyzkoušet :-).

 2. Vypadá to moc dobře. Jen nevím, proč jsem měl za to, že medvědí česnek se nedá jíst. No nic, vsugeroval jsem si něco, co není pravda.
  Díky za recept.

  • Pavlína
   Pavlína /

   Medvědí česnek je dobrota, která má spoustu využití. Tento recept je pouze jedna možnost. Osobně nedám dopustit na pesto z medvědího česneku 🙂 Díky a dobrou chuť!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *