Norimberk – I.

Úno 20

Norimberk – I.

Na jaře loňského roku jsem v tomto městě strávila krásný víkend. Pokud jste Norimberk již navštívili, možná to bylo spíše v zimním období, protože je vyhlášen svými ohromnými a krásnými adventními trhy. Právě tak jsem se sem kdysi poprvé dostala já. A řekla jsem si, že je škoda vidět tak krásné město pokaždé pouze v době, kdy jsou dny nejkratší a všude plno lidí. Výlet jsem naplánovala na jaro, ubytování bylo zajištěno na stejném místě jako v zimě, tedy hned za hradbami. Ty obklopují historické centrum města. Norimberské městské hradby se spoustou věží obklopují většinu Starého města; původně měly délku 5 km a vznikaly postupně od 12. do 16. století. Dnes je přibližně polovina délky i s baštami zachována.
N1
Naše první cesta vedla do Dvora řemeslníků, který se nachází uvnitř části opevnění, pod válcovou věží, která se jmenuje Frauentorturm se na jihovýchodní straně hradeb, tzv. Handwerkerhof.
N3
Miniaturní a malebné obchůdky řemeslníků v domcích pod hradební zdí tak trochu mohou připomínat pražskou Zlatou uličku. Najdeme tu tradiční výrobky řezbářů, malířů skla nebo cínařů.
N6
N4
N2
N5
V adventním čase je Dvůr řemeslníků nádherně vyzdobený a samozřejmě plný lidí. Ti sem chodí nakupovat vánoční dárky, prohlížet spoustu betlémů, ochutnávat svařené víno a norimberské perníčky nazývané Lebkuchen…
N zima
N7
Ze Dvora řemeslníků jsme se vydali do centra města. Jako první míjíme stánek s preclíky Brezen Kolb, které se v norimberských ulicích prodávají více, než padesát let. Dostanete je s několika druhy náplní. Jsou lehké a moc dobré.
precliky
Dalším jídlem, které koupíte v každém z pouličních stánků s rychlým občerstvením, jsou opečené norimberské klobásky. Setkáte se s nimi dokonce i na pohlednicích…
klobasky
A pak jsme pokračovali dále do centra města… ale o tom až příště…

Share

2 comments

 1. Adél /

  Norimberk je krásné město a ani nemusí tak vyzdobené jako na adventa. Navštívila jsem jej také pravě mimo Vánoce a tento rok jedu poprvé na advent. Pročetla jsem si hlavně, co vše musím ochutnat http://www.topsleva.cz/aktuality/adventni-trhy-v-norimberku/ a vypadá to na samé speciality, moc se těším:) Nebyla jsi na Vánočních trzích v Drážďanech? Tam mě to taky moc láká.

  • Pavlína
   Pavlína /

   Ahoj Adél, díky za komentář 🙂 Na vánočním trhu v Drážďanech jsem nebyla, bohužel. Máš pravdu, že Norimberk je skutečně krásný i bez vánočních ozdob 😛 Jaro bylo pro takový výlet jako stvořené 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *