Třešňová jogurtová zmrzlina

Čvn 27

Třešňová jogurtová zmrzlina

Znovu jsem se pustila do výroby domácí zmrzliny. Kdy je pro zmrzlinu lepší období, než teď?

Třešně zrají a levandule právě kvete...

Tentokrát jsem vzala do ruky třešně a pak už stačil jen dobrý (já použila řecký) jogurt a ušlehaná smetana.

Použila jsem:

 • 300 g třešní

 • 300 g bílého jogurtu

 • 200 ml smetany ke šlehání

 • dle chuti med na přislazení

Ingredience pro přípravu zmrzliny...

Opláchnuté třešně vypeckujeme, dvě třetiny nahrubo rozmixujeme, zbytek pokrájíme na malé kousky. Takto upravené třešně důkladně promícháme s jogurtem. Podle chuti přisladíme medem. Já použila levandulový…

Zmrzlinu přisladíme levandulovým medem...

Poté lehce vmícháme ušlehanou smetanu. Nemusíme moc důkladně, je fajn, když jsou ve zmrzlině „šmouhy“. Již od začátku můžeme pracovat v nádobě, nejlépe plastové s víčkem, kterou pak dáme do mrazáku. Asi po třech hodinách mražení znovu lehce promícháme. Tento postup opakujeme ještě alespoň třikrát. Pokud vlastníte zmrzlinový strojek, postup je ještě o mnoho jednodušší, ale lze to i bez něho. Druhý den necháme zmrzlinu v pokojové teplotě trochu „povolit“ a podáváme.

Třešňová jogurtová zmrzlina...

Využijte čerstvého ovoce a připravte si domácí zmrzlinu podle svého gusta.Dobrou chuť!

Dobrou chuť!

Share

4 komentáře

 1. Jana Obrová /

  Dobry den,vyrobila jsem zmrzlinu dle vašeho návodu ale asi se mi úplně nezdařila,je jakoby přemražená,je v ní cítit jak křupe voda. Je možné,že to je jogurtem?mela jsem tučný ale ne řecký. Jinak mě nenapadá cim to může být. Počítám, ze tak chutnat nemá. Dekuji za odpověď.
  Pekny den Jana

  • Pavlína
   Pavlína /

   Dobrý den Jano, částečky zmrazené vody mohou být způsobeny buď méně tučným jogurtem (nebo i druhem jogurtu). Nebo jste zmrzlinu ne tak často promíchávala? P.

  • Barbora /

   Dobrý den, tohle už se mi u zmrzliny taky stalo. Podle mě je to jednoznačně tím jogurtem. Sebetučnější český se tomu řeckému nevyrovná. Obsahuje víc vody a ta ve zmrzlině potom zmrzne ve formě krystalů. Myslím, že pomáhá nechat obyčejný tučný jogurt přes noc vykapat přes plátýnko – to je podle mě ale takový opruz, že je lepší dát práci a sehnat fakt ten řecký…

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *